Czyszczenie

Producenci

 
OFERTA

Firma ROB-SEBzałożona została w 2008 roku i od tego czasu aktywnie buduje swoją pozycję na rynku obiektowych pokryć podłogowych, oferując szeroki zakres usług związanych z dostawą i kompleksowym montażem wykładzin.

Wszystkie materiały oferowane przez naszą firmę charakteryzują się wysokimi parametrami wytrzymałościowymi, nowoczesnym wzornictwem, bogatą kolorystyką oraz długoletnią gwarancją producentów. Posiadamy bardzo duży wybór wykładzin w konkurencyjnych cenach – czego dowodem może być zaufanie wielu inwestorów.

Wymagana atestacja i certyfikacja wszystkich wykładzin jest zgodna z dyrektywami EU. Znak CE kwalifikuje je do stosowania w budynkach użyteczności publicznej między innymi takich jak: biura, hotele, szkoły, szpitale, kina, zakłady produkcyjne, przychodnie zdrowia. Doświadczenia w sprzedaży i montażu pokryć podłogowych zbieramy od kilkunastu lat, a nasze realizacje gwarantują wysoką jakość wykonywanych prac.

Zapewniamy:

 • pomoc w doborze wykładziny
 • wykonanie obmiarów
 • przygotowania podłoża
 • dostawę wykładzin
 • profesjonalny montaż
 • demontaż i utylizacja starej wykładziny
 • wieloletnie gwarancje
 • doradztwo w sprawie czyszczenia i konserwacji wykładzin
CZYSZCZENIE I KONSERWACJA

Czyszczenie i konserwacja

Nieodzownym elementem przedłużenia żywotności wykładzin jest systematyczne czyszczenie i konserwacja. Pozwala to na zachowanie jej estetycznego wyglądu i wszystkich właściwości przez długie lata. Podstawa to codzienne odkurzanie w przypadku wykładzin dywanowych, a w przypadku wykładzin elastycznych mycie. W zależności od rodzaju wykładziny i poziomu eksploatacji wymagane jest gruntowne czyszczenie 1-2 razy do roku.

Należy pamiętać, że czyszczenie wykładzin dywanowych odbywa się tzw. metodą na sucho, bez użycia wody!

System pielęgnacji jaki poleca nasza firma oparta jest na środkach chemicznych niemieckiej firmy Dr.Schutz, która od ponad 60 lat specjalizuje się w produktach do prawidłowej ochrony wszelkiego rodzaju posadzek tj. wykładzin dywanowych (niezależnie od gatunku, włókna czy struktury), wykładzin PVC i płytek LVT oraz kauczuków.

INSTRUKCJA CZYSZCZENIA

Pielęgnacja wykładzin dywanowych syntetycznych

NIE WOLNO CZYŚCIĆ NA MOKRO

czyszczenie codzienne:

 • odkurzacz

czyszczenie gruntowne:

 • usuwanie zabrudzenia – Fresh Up maszyna wolnoobrotowa + pad z mikrofbry
 • zabezpieczenie wykładziny – impregnat Baygard

czyszczenie miejscowe:

 • usuwanie plam – odplamiacz Fleck&Weg
 • miejscowe zabrudzenia – granulat Carpetlife

Fresh-Up 2 w 1 – przeznaczony do intensywnego (gruntownego) czyszczenia przy użyciu padów z mikrofibry i urządzenia FloorBoy; skutecznie usuwa plamy i zabrudzenia; wiąże i neutralizuje nieprzyjemne zapachy z wykładzin podłogowych i mebli tapicerowanych;

Baygard – impregnat do wykładzin dywanowych – impregnat zapobiegajzący intensywnemu brudzeniu się oraz filcowaniu włókien wykładzin, dywanów oraz tapet tekstylnych; pokrywa włókna niewidzialną warstwą zapewniając długotrwałą ochronę;

Granulat Carpetlife – granulat o doskonałych właściwościach rozpuszczających brud – do czyszczenia na sucho; przeznaczony do wykładzin dywanowych z włókien syntetycznych; nie stosować do wykładzin z runem o wysokości powyżej 10 mm; podczas czyszczenia podłoże nadaje się do użytkowania;

Odplamiacz Fleck & Weg – usuwa plamy z syntetycznych i elastycznych wykładzin, laminatów i wodoodpornych powierzchni. Dzięki aktywnemu tlenowi likwiduje uporczywe plamy po czerwonym winie, herbacie, a także ślady po obcasach, gumie itp.

Floorboy – poręczne i lekkie urządzenie do czyszczenia, pielęgnacji i odświeżania podłóg. Może być obsługiwane przez każdego po krótkim instruktażu. Przy szerokości 33 cm szerokości jest idealne podczas pracy w pomieszczeniach z meblami i na schodach. Do czyszczenia wykorzystuje się specjalne pady wielokrotnego użytku.